Clony odpuzující hmyz

Žlutý PVC pás odpuzující hmyz byl speciálně navržen tak, aby účinně bojoval proti nežádoucímu hmyzu. Díky jeho vlastnostem odpuzuje nejen komáry, ale také pavouky, roztoče či klíšťata a zabraňuje jejich vlétnutí do objektů.


Ochrana se skládá z aktivní a pasivní složky

Aktivní složka: speciální výtažky z citronely po dobu 12-ti měsíců odpuzují přes 80% nežádoucího hmyzu

Pasivní složka: vlnová délka složení barvy PVC pásu leží mimo tu, kterou dokáže hmyz rozlištit, tj. hmyz PVC clonu nevidí, narazí do ní a zemře (účinnost 100%)


žlutá

200 x 2,0mm

Tento typ pásu doporučuje i WHO (Světová zdravotnická organizace) jako účinný prostředek pro boj s hmyzem přenášející nemoci (zika, malárie), a to s ohledem na zdraví člověka.

  • transparentnost
  • vysoký repelentní účinek
  • zabíjí 100% komárů v kontaktu s pásem
  • doporučení Světovou zdravotnickou organizací

Překrytí pásů

Hákovitá nosná konstrukce umožňuje překrytí podle požadavku zákazníka. Překrytí na 1 hák (cca 5cm) se doporučuje tam, kde závěsy slouží spíše na tepelnou izolaci. V případě silného průvanu se doporučuje překrytí na 2 háky (cca 10cm)

200mm-ové pásy překrytí na 1 hák

200mm-ové pásy překrytí na 2 háky


Systém uchycení

Závěsná háková lišta (segmenty délky 984mm nebo 1230mm) představuje nejpraktičtější typ uchycení s velmi jednoduchou montáží, umožňuje vytvoření překrytí podle individuálních požadavků, doobjednání, výměnu nebo jednoduché odvěšení pásů např: na letní sezónu.

Uchycení závěsné lišty:

Uchycení do stropu

Uchycení do stěny


Pomocná konstrukce

V případě, že není možné závěsnou hákovitou lištu uchytit přímo nad otvor (sekční vrata či jiné překážky), musí se vyrobit pomocná konstrukce, která obejde překážky. Pomocná konstrukce může být připevněna podle potřeby třemi způsoby.

Vynesená konstrukce __________

Vynesená konstrukce s podpěrami

Zavětrovaná konstrukce