Clony pro svařování, svařovací závěsy

Nejškodlivějšími typy záření, které při svařování vznikají, jsou ultrafialové, červené a modré záření. Ta mohou způsobit nebezpečné poškození lidského oka, proto není vhodné ochranu zdraví při práci podceňovat. Svařovací clony z PVC pásů nebo svařovací zástěny jsou ideální volbou pro ekonomickou a hlavně účinnou ochranu zdraví všech zaměstnanců, kteří se pohybují v prostředí, kde se často svařuje.


Svařovací clony z PVC pásů

Clony z PVC pásů které slouží jako ochrana proti nežádoucímu škodlivému UV záření v okolí svařovacího procesu. Pásy mohou být naistalovnány pevně na otvor nebo mohou být vybaveny posuvným nebo shrnovacím mechanizmen.

Varianty pásů (propustnost světla DIN 6):

UV bronzový

300 x 2,0mm

UV zelený

200 x 2,0mm

300 x 2,0mm


Překrytí pásů

Hákovitá nosná konstrukce umožňuje překrytí podle požadavku zákazníka. Překrytí na 1 hák (cca 5cm) se doporučuje tam, kde závěsy slouží spíše na tepelnou izolaci. V případě silného průvanu se doporučuje překrytí na 2 háky (cca 10cm)

200mm-ové pásy překrytí na 1 hák

200mm-ové pásy překrytí na 2 háky

300mm-ové pásy překrytí na 1 hák

300mm-ové pásy překrytí na 2 háky


Systém uchycení

Závěsná háková lišta (segmenty délky 984mm nebo 1230mm) představuje nejpraktičtější typ uchycení s velmi jednoduchou montáží, umožňuje vytvoření překrytí podle individuálních požadavků, doobjednání, výměnu nebo jednoduché odvěšení pásů např: na letní sezónu.

Uchycení závěsné lišty:

Uchycení do stropu

Uchycení do stěny


Svařovací zástěny

Ochrana svářeče při svařování je samozřejmostí, ale co ostatní lidé, pracovníci, kteří se pohybují v jeho bezprostřední blízkosti? Jak při svařování spolehlivě ochránit okolí? Řešením jsou svařovací zástěny, které jsou určené pro bezpečné oddělení prostoru pro svařování a okolního prostředí.