Lineární posuvné dveře

Automatické lineárně posuvné dveře nachází uplatnění jako vstupní i jako interiérové dveře všude tam, kde je vysoká frekvence průchodu osob nebo je potřebný bezbariérový přístup, splňují i požadavky na vysokou exkluzivitu.

Varianty použití

Automatické dveře se skládají z jednoho a více křídel (dle potřeby stavby a přání zákazníka), která jsou z pevných konstrukčních profilů se skleněnými výplněmi. Hliníkové profily jsou speciálně vyvinuty pro tento typ dveří. Křídla jsou zavěšena do profilu pohonu, který je umístěn vždy vodorovně nad křídly dveří. Způsob provedení zavěšení zajišťuje křídla proti nadzvednutí.

1 křídlé

2 křídlé

4 křídlé


Typy křídel a zasklení

Kalené sklo - bezrámová křídla dveří

Hlavní použití:

 • vnitřní celoskleněné dveře
 • designové dveře

Profil G25 - Subtilní profil

Hlavní použití:

 • vnitřní dveře v objektu
 • vnitřní /venkovní/ dveře v zádveří
 • tam kde je požadavek na subtilní profily
 • ideální pro zasklení jednoduchým
 • bezpečnostním sklem

Profil G38 - Venkovní dveře

Hlavní použití:

 • venkovní (vstupní) dveře do objektu
 • vnitřní dveře ve stejném designu jako venkovní
 • tam kde je požadavek na izolační dvojsklo s parametrem U = 1,1

Profil G50 - Přerušený tepelný most

Hlavní použití:

 • venkovní (vstupní) dveře do objektu
 • vnitřní dveře ve stejném designu jako venkovní
 • profily s přerušeným tepelným mostem - nejlepší tepelná izolace
 • tam kde je požadavek na izolační dvojsklo s parametrem U = 1,1

Barvy a dekory

Povrchová úprava dle přání zákazníka. Na výběr je lakování dle vzorníku RAL, přírodní nebo barevný elox, dřevěné imitace apod. Pro exkluzivní automatické dveře nabízíme obložení nerezové nebo z ušlechtilého kovu.


Systém TINA

Automatické lineárně posuvné dveře TINA nachází uplatnění jako vstupní i jako interiérové dveře všude tam, kde je vysoká frekvence průchodu osob nebo je potřebný bezbariérový přístup, splňují i požadavky na vysokou exkluzivitu. Předností modelu automatických dveří TINA je nízká výška nosníku pojezdu křídel 102 mm a hmotnost křídel až 120 kg. Elektronika těchto dveří je řešena modulově, což umožňuje provoz a ovládání přesně podle potřeb zákazníka. Jedná se o moduly VSTUPU / VÝSTUPU, díky kterým lze systém rozšířit externími přídavnými zařízeními (např. přístupové systémy, tepelná vzduchová clona). Umožňují napojení na systémy např. EPS, EZS.

Systém DIVA L

Dveře DIVA L v sobě kombinují výkonnost a spolehlivost. Jsou navrženy pro místa s velkou četností pohybu osob - supermarkety, obchodní domy, banky, úřady, nemocnice apod. Pohon DIVA L se standardně používá na posuvné automatické dveře s hmotností křídel až 100 kg. Elektronika těchto dveří je řešena modulově, což umožňuje provoz a ovládání přesně podle potřeb zákazníka. Jedná se o moduly VSTUPU / VÝSTUPU, díky kterým lze systém rozšířit externími přídavnými zařízeními (např. přístupové systémy, tepelná vzduchová clona). Umožňují napojení na systémy např. EPS, EZS.

Systém DIVA S

Moderní řešení vstupu do budov, nákupních a kulturních center, kde se spojují nároky na vysoký počet procházejících osob, estetický efekt, úsporu energie, bezpečnost osob a kvalitní zabezpečení objektů. Pohon DIVA S se používá na standardní, ale i na speciální řešení automatických dveří, např. dveře protipožární nebo dřevěné. Elektronika těchto dveří je standardně vybavena integrovaným modulem VSTUPU, který umožňuje napojení na systémy např. EPS, EZS. Pohonná jednotka zajišťuje posun křídel s vysokou hmotností až 140 kg.


Technické parametry

* PTM - přerušený tepelný most