Pojezdové kování

Odsouvací mechanismus

Odsouvací mechanismus slouží k odsunutí PVC lamelové clony mimo otvor pro volný průjezd. V případě, že není volný prostor vedle otvoru, kam by se clona odsouvala, je možností například kombinace více kolejnic.

Na kolejnici k odsouvacímu mechanismu profilu "U" se používají úchyty s možností ukotvení jak do stropu, tak i úchyty boční. Oba typy i v provedení dvojitém pro dvě kolejnice vedle sebe. Pojezdová lišta čtvercového profilu na uchycení závěsné hákovité lišty k PVC lamelové cloně se standardně dodává v povrchové úpravě nátěrem, za příplatek je možný i žárový pozink. Ovládání odsouvacího mechanismu je pouze manuální. Montáž a samotná manipulace je velice jednoduchá a pojízdné kování nevyžaduje téměř žádnou údržbu.


Shrnovací mechanismus

V případech, kde není možnost PVC lamelovou clonu odsunout mimo otvor, je shrnovací mechanismus ideální volbou. Lamely se otočí o 90° a shrnou ke kraji, kde zabírají pouze cca 10 až 15% z celkové šíře otvoru. Shrnovací mechanismus se používá pouze v interiéru pro otvory s maximální výškou 3500mm. Na shrnovací mechanismus lze použít PVC pásy šíře 200 a 300mm.