Průmyslové clony

Ve skladovacích prostorech, průmyslových vratech, továrnách, ale i v restauracích nebo zemědělských objektech. Všude tam využijete kvalitní lamelové clony, které nejenže chrání prostory před průvanem, ale zároveň snižují tepelné ztráty, minimalizují riziko vnikání prachu do objektu a vlétnutí hmyzu a ptáků. Zároveň ale díky měkčenému PVC umožňují lamelové clony rychlý a jednoduchý průchod osob i průjezd techniky, například vysokozdvižných vozíků. Kvalitní lamelové clony jsou trvale pružné a lze je využít například i jako vnitřní hygienické přepažení či přepažení lakovny či svařovny.


Klasické clony

PVC lamelové clony pro exteriérové a interiérové vratové otvory výrobních hal, skladů, dílen, vchodové dveře, dveře mezi skladovými a prodejními prostory obchodů, apod. Clony jsou vždy vyrobené na míru, zavěšené na nosnou konstrukci z galvanizované oceli nebo nerezu. Nosná konstrukce je hákovitá, což umožňuje libovolné rozdělení a překrytí pásů, stejně tak rychlou a jednoduchou výměnu jednotlivých pásů nebo svěšení např. na letní sezónu. Závěsy mohou být fixní, odsouvací nebo shrnovací.

Antistatické clony

Speciální antistatické PVC clony do laboratoří, výroby elektronických součástek, apod.


Výhody:

  • Zabraňování nekontrolovatelnému úniku tepla
  • Zvyšování účinnosti klimatizace v létě
  • Eliminace průvanu, prašnosti, hluku
  • Ochrana proti vlétnutí hmyzu a ptáků
  • Ochrana zaměstnanců

Varianty pásů:

PVC pásy hladké a hladké antistatické

100 x 1,2mm

100 x 2,0mm

200 x 2,0mm

200 x 3,0mm

300 x 2,0mm

300 x 3,0mm

400 x 4,0mm


200 x 2,0mm antistatický

300 x 3,0mm antistatický

PVC pásy vroubkované

200 x 2,0mm

300 x 3,0mm

400 x 4,0mm


Překrytí pásů

Hákovitá nosná konstrukce umožňuje překrytí podle požadavku zákazníka. Překrytí na 1 hák (cca 5cm) se doporučuje tam, kde závěsy slouží spíše na tepelnou izolaci. V případě silného průvanu se doporučuje překrytí na 2 háky (cca 10cm)

200mm-ové pásy překrytí na 1 hák

200mm-ové pásy překrytí na 2 háky

300mm-ové pásy překrytí na 1 hák

300mm-ové pásy překrytí na 2 háky

400mm-ové pásy překrytí na 1 hák

400mm-ové pásy překrytí na 2 háky


Systém uchycení

Závěsná háková lišta (segmenty délky 984mm nebo 1230mm) představuje nejpraktičtější typ uchycení s velmi jednoduchou montáží, umožňuje vytvoření překrytí podle individuálních požadavků, doobjednání, výměnu nebo jednoduché odvěšení pásů např: na letní sezónu.

Uchycení závěsné lišty:

Uchycení do stropu

Uchycení do stěny


Pomocná konstrukce

V případě, že není možné závěsnou hákovitou lištu uchytit přímo nad otvor (sekční vrata či jiné překážky), musí se vyrobit pomocná konstrukce, která obejde překážky. Pomocná konstrukce může být připevněna podle potřeby třemi způsoby.

Vynesená konstrukce __________

Vynesená konstrukce s podpěrami

Zavětrovaná konstrukce