Turnikety - otočné dveře

Turnikety jsou speciální dveřní soupravy umožňující průchod osob, aniž by došlo k přímému styku vnějšího a vnitřního klimatického prostředí. Všechny typy turniketů jsou kruhového půdorysu. Liší se navzájem počtem dveřních křídel, tvarem střední osy, elektronickým vybavením a velikostí.


Varianty použití

Turnikety jsou kruhové otočné dveře umožňující průchod osob s minimalizací tepelných ztrát vlivem výměny vzduchu mezi interiérem a exteriérem budovy. Liší se navzájem počtem dveřních křídel, tvarem střední osy, elektronickým vybavením a velikostí. Jsou sestaveny z hliníkových profilů a obvodového pláště. Plášť může být prosklený nebo plný. Vnitřní tři nebo čtyři prosklená dveřní křídla mohou být pevná nebo sklopná (paniková úprava). Povrch turniketu a profilů křídel lakujeme práškovou barvou dle odstínu RAL nebo nabízíme v přírodním eloxu. Pro montáž turniketu je doporučena pevnost podlahy 15 MPa.

Do průměru 3 m

Nad průměr 3 m


Typy křídel a zasklení

  1. Bezrámové - kalené sklo o síle 10 mm pro bezrámová křídla dveří
  2. Profil 25 mm - křídla s hloubkou profilu 25 mm bez přerušeného tepelného mostu s možností zasklení Connex (bezpečnostní sklo) nebo Diterm (izolační sklo).
  3. Profil 38 mm - křídla s hloubkou profilu 38 mm bez přerušeného tepelného mostu s možností zasklení Connex (bezpečnostní sklo) nebo Diterm (izolační sklo).
  4. Profil 50 mm - křídla s hloubkou profilu 50 mm s přerušeným tepelným mostem s možností zasklení Connex (bezpečnostní sklo) nebo Diterm (izolační sklo).

Barvy a dekory

Povrchová úprava dle přání zákazníka. Na výběr je lakování dle vzorníku RAL, přírodní nebo barevný elox, dřevěné imitace apod. Pro exkluzivní automatické dveře nabízíme obložení nerezové nebo z ušlechtilého kovu.


Technické parametry